strona główna poleć stronę wersja do druku archiwum archiwum
o projekciea
uczestnicya
galeriaa
konkursya
W wakacje nauka idzie w las... razem z nami !
Odpowiedzialna konsumpcja. Cz. III
Odpowiedzialna konsumpcja. Cz. II
Z NIEKTÓRYCH „ŒMIECI” MOŻNA ZROBIĆ FAJNE RZECZY !
Konkurs prasowy. Odpowiedzialna konsumpcja cz.I
LOGO na torbę lnianš. Konkurs ROZSTRZYGNIĘTY!
Szkolny konkurs makulaturowy
kontakta
METSÄ TISSUE Krapkowice Dolnoœlšska Fundacja Ekorozwoju Kurier KrapkowickiSULO

Szkolny konkurs makulaturowy

Od lutego 2006 trwa we wszystkich placówkach oświatowych Gminy Krapkowice, uczestniczących w programie "Czyste środowisko - komfort na co dzień", międzyszkolny konkurs zbiórki makulatury.

Jego ogłoszenie było podyktowane unaocznieniem wagi problemu selektywnej zbiórki surowców - konkretnie makulatury. W trakcie każdego tygodnia konsumujemy wielkie ilości papieru (statystycznie kilkadziesiąt kg rocznie), z którego dużą część możemy powtórnie wykorzystać. Jest to tym bardziej wskazane, że właśnie w Krapkowicach znajduje sie jeden z nowocześniejszych w Polsce zakładów wykorzystujących makulaturę w swojej produkcji wyrobów higienicznych Metsä Tissue S.A.

Ogłaszjąc ponownie konkurs mamy także nadzieję na wdrożenie stałego systemu odbioru makulatury ze szkół. Kontynuujemy nim także zapoczątkowany w ubiegłym roku system zbiórki makulatury w Krapkowicach

Nagrodą dla każdego z uczestników jest poczucie włączenia się w ochronę swojego środowiska - każde 60 kg zebranej makulatury ratuje jedno drzewo. Niemniej oprócz zdobycia wrażliwości ekologicznej przez uczestników konkursu, szkoły biorące w niej udział będą nagradzane. Rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach:
  1. Ilości zebranej makulatury w przeliczeniu na ilość uczestników
  2. Największej ilości makulatury zebranej w placówce
Po zsumowaniu zebranej makualtury przez wszystkie placówki okaże się ile drzew udało sie uratować. I właśnie taka ilość sadzonek zostanie zasadzona na skwerze przy pl. Eichendorfa - upamiętniając wysiłek młodzieży i zachowując uratowane drzewa potomności.
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

  1. Szkoła Podstawowa w Kórnicy - 1560 kg
  2. Szkoła Podstawowa w Żużeli - 27 kg/ucznia
Pełne wyniki w załaczonej tabeli

Odbiór makulatury Altvater Sulo, kontakt Danuta Leżoch 077/4661631, 4661514

Załączniki