strona główna poleć stronę wersja do druku archiwum archiwum
o projekciea
uczestnicya
galeriaa
konkursya
W wakacje nauka idzie w las... razem z nami !
Odpowiedzialna konsumpcja. Cz. III
Odpowiedzialna konsumpcja. Cz. II
Z NIEKTÓRYCH „ŚMIECI” MOŻNA ZROBIĆ FAJNE RZECZY !
Konkurs prasowy. Odpowiedzialna konsumpcja cz.I
LOGO na torbę lnianą. Konkurs ROZSTRZYGNIĘTY!
Szkolny konkurs makulaturowy
kontakta
METSÄ TISSUE Krapkowice Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju Kurier KrapkowickiSULO

Tak było na "Szkole Zielonych Pomysłów" w Kowarach

W dniach 9-17 czerwca Kowary go¶ciły 42 wybranych najaktywniejszych uczestników programu "Czyste ¶rodowisko-komfort na co dzień".
Wyjazd sfinansowany przez Urz±d Miasta i Gminy Krapkowice oraz Starostwo Powiatowe był form± nagrody i rozwijał zagadnienia zrównoważonego rozwoju podjęte na zajęciach w szkołach.
Przede wszystkim zajęcia odbywały się w terenie - wsród lasów i gór. Program dotykał takich zagadnień jak: ekologia, rozwój zrównoważony, odpowiedzialna konsumpcja, odpady, rolnictwo ekologiczne, zdrowy styl życia i zdrowa żywno¶ć, historia i walory kulturowe regionu. Poza zdobyt± wiedz± z zakresu ekologii, ochrony ¶rodowiska i przyrody oraz wiedzy regionalnej, uczniowie pracowali nad popraw± komunikacji w grupie, podejmowania decyzji, prezentowania swojego punktu widzenia, negocjacji, szukania konsensusu w kwestiach spornych oraz „przełamywania swoich słabo¶ci”. Dodatkowo uczestnicy mieli możliwo¶ć udziału w warsztatach rzemiosła, wspinania się po skałach i zabaw na linach. Odbyły się również wycieczki po Rudawskim Parku Krajobrazowym oraz w ciekawe miejsca w okolicy Kowar, m.in. do kowarskich sztolni czy Banku Genów w Kostrzycy.

2006-08-28